Представити компанію Вконтакте можна за допомогою групи або публічної сторінки. Вибір залежить лише від мети, яку ви переслідуєте та засобів, якими збираєтесь її досягти. Причому цей вибір – найперше, що доведеться зробити для просування у Вконтакте. Попри схожість і не чисельні відмінності між групами та публічними сторінками, різниця між ними все-таки є, і є доволі відчутною. Вона починається хоча б з того, за яким принципом навколо акаунту вашої компанії гуртуватимуться люди та яким чином ви збираєтесь будувати стосунки з аудиторією – за принципом закритої чи відкритої спільноти за інтересами, де всі, навіть шанувальники можуть ділитись своїми думками та контентом, чи все-таки за принципом офіційного представництва та речника компанії у вк, де подача контенту є односторонньою та відбувається виключно з вашого боку.
Від того, який саме тип спільноти ви оберете, також залежатиме і її зовнішній вигляд та функціонал. Якби дивно це не звучало, але саме група, а не публічна сторінка, надає компаніям більше можливостей. Тут ви можете і оформити стартову сторінку на власний розсуд, і створити внутрішні сторінки зі зручною навігацією та структурованим меню, і безпосередньо спілкуватись зі своєю цільовою аудиторією. Щодо реклами та просування акаунту компанії безпосередньо Вконтакте, то попри однакові можливості для платної реклами спільнот обох типів, безкоштовне органічне просування все-таки швидше та простіше відбувається саме для спільнот. По-перше, посилання на них завжди доступні на сторінках користувачів, які вже підписались, а по-друге, всі записи з публічної сторінки автоматично з’являються у стрічці новин, а активності підписників та функція “поділитись з друзями” дозволяють дописам спільнот ширитись вірусним шляхом. Утім, який би варіант Ви не обрали, соціальна мережа дозволяє переводити публічні сторінки в групи і навпаки без втрати підписників.
Після того, як Ви визначитесь із форматом сторінки, також слід визначитись із її концепцією і з тим, який контент та з якою періодичністю Ви в ній публікуватимете. Це залежить від специфіки Вашого бізнесу та формату сторінки, проте набір постів зазвичай є більш-менш стандартним: новини компанії, корисні та розважальні пости, поради підписникам та матеріали, орієнтовані на продаж. Попри те, що Ваша мета — продати свій товар або послуги, - найбільшу увагу на сторінці Вконтакте слід приділити саме корисному контенту, у той час як «продаючих» текстів має бути не більше 30%. Адже якщо Ваша спільнота не буде цікавою користувачам, вони її незабаром залишать.
Щодо залучення аудиторії, то її нарощення у Вконтакте може відбуватись не тільки органічно за допомогою реальних друзів та зацікавлених у тематиці осіб, але й з використання програм, що підтягують ботів на перший час та створюють видимість активності сторінки. Найкращі ж результати принесе контент із вірусним потенціалом, який Ви можете створити самі або звернутись за допомогою до професіоналів.
Більше про соціальний маркетинг читайте у відповідному розділі.
Залишити коментар