+38 (067) 360-24-25    office@welldostudio.com

логотип велдо студіо
Зв’язатись

Зв'язок з нами:

Адреса : м. Львів, Промислова, 50/52

Телефон :‭+380 (93) 118 17 66‬

E-mail : office@welldostudio.com Skype : a_kyrychenko

Головна Блог веб студії Welldo Сторінка 404: як втримати користувача на сайті?
02
лип
Сторінка 404: як втримати користувача на сайті?

Сторінка 404: як втримати користувача на сайті?

Кожен сайт “живе своїм життям:” на ньому з’являються нові сторінки, інші − залишаються неактуальними, внутрішні та зовнішні посилання часто стають некоректними. Чому так трапляється і як поступити, якщо на неіснуючу сторінку потрапив пересічний користувач Інтернету? Спробуємо розібратися у цій ситуації і з'ясувати усі досі нез’ясовані питання.

Інколи при переході на сайт пошуківець натрапляє на повідомлення про помилку із статусом 404. Цей статус означає, що на сайті відсутня необхідна для користувача сторінка, тобто заданому URL не відповідає жодна сторінка ресурсу (404 File not found).

Сторінка за запитом може виявитися незнайденою у зв’язку із такими причинами:

  1. Змінений URL.
  2. Сторінка видалена.
  3. Помилка у написанні посилання.
  4. Сайт на даний момент знаходиться офлайн.
  5. Сайт більше не існує.

 

Пошуківець, який натрапив у мережі на Сторінку 404, першочергово подумає, що сайт не працює, і спробує якомога швидше закрити її. Таким чином відбувається втрата відвідувачів, які у майбутньому могли б стати потенційними покупцями.

Професіонали, які займаються створенням сайтів, дотримуються думки про те, що таку сторінку не варто залишати без уваги. В процесі розробки сайту слід заздалегідь подумати про 404 сторінку та зробити її яскравою, такою, яка б запам’ятовувалася, щоб пошуківець захотів надалі користуватися ресурсом, а не миттєво покинув би його.

В процесі розробки веб-сайту рекомендують дотримуватися таких правила щодо оформлення сторінки “Помилка 404”:

  1. Розміщення логотипу та назви сайту, компанії чи проекту − саме це дає можливість користувачу зрозуміти, що сайт існує. Один клік на логотип допоможе миттєво перейти на головну сторінку.
  2. Наявність повідомлення про те, що трапилося на сайті і як пошуківець повинен діяти далі.
  3. Виділена кнопка, за допомогою якої відвідувач потрапить на головну сторінку сайту.
  4. Можлива подача контактних даних, які допоможуть зв’язатися з власником чи адміністратором сайту.
  5. Розміщення карти сайту для вказівки на те, як користуватися ресурсом.

 

Важливу роль відіграє текстове повідомлення на Сторінці 404. Найкраще, щоб воно було простим, чітким та зрозумілим, містило інформацію про помилку та коротку інструкцію − вказівку, як користувачу діяти далі. Серед найтиповіших повідомлень: “Ви шукаєте сторінку, яка не існує”, “Ви шукаєте сторінку, яка була видалена”, “Ви набрали неправильну адресу сторінки. Будь ласка, перейдіть на головну сторінку сайту” тощо можна обрати свій варіант, який буде відповідати загальному стилю бренда. Якщо сайт є бізнес-ресурсом, орієнтованим на клієнтів, то краще дотримуватися стислого та чіткого стилю викладу повідомлення, якщо ж мова іде про блог або ж розважальний портал − можна відійти від надмірної офіційності, створити оригінальне повідомлення із елементам гумору.

Професійний підхід до розробки сторінки 404 ще у процесі створення сайту допоможе користувачу слідувати правильно складеному алгоритму, який спрямує його до кінцевої мети пошуку, а власнику сайту дозволить не втратити цільову аудиторію, а, отже, і прибуток.

Залишити коментар

Архів