От настав той приємний момент, коли верстка і програмування сайту вже закінчені і здається, що найважче в же позаду, а насправді це не так. Просто існування сайту не достатньо для того, щоб про вас знав весь інтернет. Більшою частиною роботи над ним є наповнення контентом. Для того, щоб ваш сайт могли знайти потенційні клієнти в першу чергу необхідно правильно скласти семантичне ядро.
Семантичне ядро сайту - це список слів і словосполучень, які максимально точно характеризують діяльність вашого інтернет-ресурсу і слугують ключовими запитами в пошукових системах. Наприклад, студія веб-дизайну Welldo пропонує послуги по просуванню сайтів, тому для нього підійдуть такі ключові запити: створення сайту, дизайн сайту, просування сайту, реклама сайту, маркетинг, соціальний маркетинг. Вони чітко характеризують тематику сайту і це лише вершина списку, насправді їх набагато більше.
З чого почати складання семантичного ядра?
Треба розуміти, що семантичне ядро фактично є скелетом всього вашого контенту, від якого на пряму залежить рейтинг сайту в пошукових системах.
Скласти семантичне ядро вам допоможуть такі безкоштовні онлайн сервіси, як Google Adwords, Яндекс Вордстат, webeffector і тд. Робота з ними відбувається наступним чином. Наприклад, Ви реєструєтесь в системі Google Adwords. Наступний крок це вкладка Інструменти - Планувальний ключових слів, де потрібно ввести первинний запит (наприклад “реклама сайту”), вказати регіон, натиснути “пошук” і система видасть вам всі схожі за тематикою групи запитів.
Другий етап: аналіз і відбір запитів
Ви назбирали 100-200 слів від первинного запиту, але на початку оптимізації сайту не всі вони потрібні. На цьому етапі є декілька важливих моментів. Перший — це частотність запитів. Цей показник буде виводити Google.Adwords або Яндекс.Вордстат навпроти кожного слова. Залежно від того, як часто користувачі набирають в пошукових системах запити вони діляться на високочастотні, середньочастотні і низькочастотні. В більшості випадків високочастотні запити будуть висококонкурентними, середньочастотні — середньоконкурентними і низькочастотні — низькоконкурентними.
Проте, зустрічаються низькочастотні запити з великою конкуренцією, і навпаки, високочастотні з низькою конкуренцією.
Логічно, що підбираючи семантичне ядро для сайту, що тільки почав свою роботу треба більше орієнтуватись на низькоконкурентну групу запитів і деякі слова з групи седньоконкурентних запитів. А вже після досягнення хоча б початкового рівня в рейтингу можна пробувати середньо- і можливо висококонкурентні. Наприклад, ваш сайт щойно відкрився і продає туристичні путівки в Італію. Конкурувати в запиті “відпочинок в Італії” вам буде дуже важко, оскільки він високочастотний, а от “відпочинок в Італії Верона” матиме меншу конкуренцію і з ним ви отримаєте хоча б мінімальну кількість відвідувачів.
Розподіл списку запитів семантичного ядра по сторінках сайту
Семантичне ядро має враховуватись в оптимізації сайту від самого початку, можна сказати від самого його народження. Всі ключові слова і фрази вам треба розділити між всім контентом сайту. Вони обов'язково мають ввійти в metatags, в description і keywords, а також в заголовки на сторінкаx. Їх обовязково треба враховувати у внутрішній перелінковці вашого ресурсу.
Внутрішня прелінковка — це зв'язування сторінок сайту між собою за допомогою посилань. Наприклад наша стаття містить посилання на розділ нашого ж сайту зі схожою тематикою. Саме тут дуже важливо правильно використати слова з семантичного ядра. Якщо саме вони стануть внутрішніми посиланнями, це сприятливо вплине на рейтинг сайту. В цьому механізмі оптимізації будуть використовуватись не загальні запити, а саме ті, по яким ви збираєтесь підніматись в рейтингу. Ще з більшою уважністю треба віднестись до зовнішньої перелінковки. В ній також треба враховувати семантичне ядро. Зовнішні посилання на ваш сайт сприятливо вплинуть на його рейтинг за ключовими запитами, а також підвищать рівень авторитету серед відвідувачів. Звісно є різні способи збільшити кількість відвідувачів сайту, але пошукові системи в цьому питанні найефективніші. Вони приносять стабільний трафік, тому просувати сайт в цьому напрямку треба обов'язково.
І ще декілька порад
В створенні семантичного ядра треба уникати використання занадто вузьких, або надто загальних фраз, які характеризують тематику вашого сайту. Наприклад, якщо сайт продає меблі виробництва різних країн, а ви вибрали запит “меблі для вітальні”, “меблі для спальні” і тому подібні, то такого типу запитів не достатньо. Адже користувач, який буде шукати “меблі з Італії” на ваш сайт не потрапить. І навпаки, занадто вузькі запити не дадуть достатньої кількості відвідувачів. Потрібно шукати золоту середину.
Помилка, що часто зустрічається на різних медіа ресурсах — це надмірна кількість ключових слів на малий обсяг тексту. Взагалі не існує якихось суворих рамок стосовно кількості ключів, але середнім вважається 2 ключових слова на 2000 символів статті. В ідеалі одному запиту має відповідати одна сторінка сайту, тому що деякі запити іноді дуже важко поєднати за змістом.
Існує думка, що запити, в яких є граматичні помилки, можуть принести вашому сайту додатковий трафік, але насправді на них не варто розраховувати. Пошукові системи сьогодні налаштовані автоматично виправляти граматичні помилки, сприймати однаково запити кирилицею і латиницею, а також заміняти слова з пропущеними літерами.
Але не зайвим буде використання деяких не важких слів-термінів, які стосуються вашої сфери діяльності. За такими запитами ви привернете увагу більш досвідченої аудиторії, і в більшості випадків такі запити будуть низькоконкурентними. Є велика імовірність, що людина, яка знайшла ваш сайт по специфічному запиту зупинить свій пошук саме ньому.
І останнє — працюючи над семантичним ядром ви маєте розуміти, що ядро на справді не звичайний список слів і не можна просто зібрати всі схожі за змістом запити до купи і вписати їх в description та keywords. Такий підхід навряд чи принесе результати. Лише після стратегічно правильного відбору запитів і органічного наповнення сторінок сайту у вас з'являться відвідувачі, а сайт почне приносити вам прибуток.
Професійно створене семантичне ядро вашого сайту нашою студією, допоможе підняти ваші рейтинги та суттєво збільшити потік клієнтів та партнерів. Якщо ви хочете замовити послугу з просування сайту – скористуйтеся формою зворотнього зв’язку або подзвоніть за телефоном (067) 360-24-25.
Коментарі (10)