+38 (067) 360-24-25    office@welldostudio.com

логотип велдо студіо
Зв’язатись

Зв'язок з нами:

Адреса : м. Львів, Промислова, 50/52

Телефон :‭+380 (93) 118 17 66‬

E-mail : office@welldostudio.com Skype : a_kyrychenko

Головна Блог веб студії Welldo Що таке юзабіліті сайту?
05
черв
Що таке юзабіліті сайту?

Що таке юзабіліті сайту?

Мабуть, кожному відома приповідка: “Усе геніальне повинно бути простим”. Спробуємо перефразувати її на вислів: “Усе геніальне повинно бути доступним та зрозумілим для користувача”, − і зміст незнайомого та складного на перший погляд слова “юзабіліті” стає цілком зрозумілим.

Юзабіліті − це властивість, яка визначає степінь зручності користування сайтом; це характеристика, направлена, в першу чергу, на відвідувачів ресурсу, адже пошукові машини її не оцінюють. Сайт, розроблений за найновішими технологіями та з найкращим  дизайнерським рішенням, може втрачати потенційних відвідувачів (клієнтів), якщо буде складний у користуванні.  Саме тому в процесі розробки сайту вирішення питання юзабіліті є дуже важливим.

Доведено, чим якісніше юзабіліті, тим популярніший сайт, тим краще продається певний продукт, тим більший трафік, а, отже, вища видача в пошукових системах. Низький рівень юзабіліті зменшує відвідуваність сайту. Саме тому один із ключових моментів у процесі створення сайту − це продумане юзабіліті.

Спеціалісти, які займаються розробкою сайтів, застосовують термін юзабіліті до форми та змісту ресурсу: форма сайту (його структура та оформлення) повинна бути чіткою та зручною для користування меню, перегляду сторінок, використання кнопок тощо, а його зміст (контент) − це обов’язково унікальний, цікавий користувачу текст, вміло доповнений фотографіями, малюнками, схемами та ін. Якщо в процесі створення веб-сайту досягнуто гармонії між формою та змістом ресурсу − успіх йому гарантований.

Високий ступінь юзабіліті можна визначити за такими показниками:

  1. Відвідувач, який вперше потрапив на сайт, легко розуміє, як ним користуватися.
  2. Користувач добре запам’ятовує та легко орієнтується.
  3. Клієнту приємно користуватися сайтом, він заходить на нього знову і знову.
  4. Пошуковець не допускає жодних помилок при здійсненні певних операцій на сайті.

 

Покращити юзабіліті ресурсу можна двома шляхами:

  1. Залучення до тестування користувачів із цільової аудиторії сайту.
  2. Замовлення послуги у студіях, які займаються створенням веб-сторінок.

 

Ми, як компанія, що пропонує послуги із створення сайтів у Львові, рекомендуємо розпочинати юзабіліті-тестування ресурсу ще на етапі його проектування та проводити його якомога частіше. Це допоможе визначити, чи є Ваш сайт “дружнім” у відношенні до користувачів та визначати їх настрої, які можуть змінюватися під дією багатьох факторів. 

Ви можете звернутись до спеціалістів Welldo Studio, які допоможуть проаналізувати та підвищіти юзабіліті Вашого ресурсу, зробити його максимально комфортним для всіх відвідувачів та збільшити коефіціент конверсій. 

 

Залишити коментар

Архів