+38 (067) 360-24-25    office@welldostudio.com

логотип велдо студіо
Зв’язатись

Зв'язок з нами:

Адреса : м. Львів, Промислова, 50/52

Телефон :‭+380 (93) 118 17 66‬

E-mail : office@welldostudio.com Skype : a_kyrychenko

Головна Блог веб студії Welldo Принцип управління проектами
23
жовт
Принцип управління проектами

Принцип управління проектами

Спробуємо уявити собі умовний план створення веб-сайту та побудуємо його за схемою: точка А, яку вважатимемо точкою відліку, у якій будемо знаходитися, і точка Б, яка стане для нас кінцевою метою досягнення, та ідеальну лінію, що поєднує їх обох.

Найбільша помилка − передбачати реалізацію проекту за заздалегідь наміченим планом, адже процес створення веб-сайту − це “мандрівка” від точки А до точки Б, яка наповнена безліччю несподіванок та пригод.

Починаючи рух, сайт натрапляє на безліч перешкод, які надходять ззовні: дизайнеру не вдається реалізувати побажання клієнта, внаслідок чого останній залишається незадоволеним, програміст не встигає із терміном виконання, несправності із комп’ютером та безліч інших, здавалося б другорядних причин, які стають своєрідними сюрпризами на шляху до реалізації проекту.

Веб-сайт розвивається та рухається навколо ідеальної лінії, і, можливо, дійде до цілком іншої точки Б'.

Саме тут стане дуже доречним закон про втрати: неможливо реалізувати задуманий проект за 100% часу, 100% коштів, зі 100% функціональністю та без втрати якості. Якщо доведеться відійти від курсу, потрібно буде чимось пожертвувати, а чим саме − це питання життєвого вибору.

Дуже доречною є перевірена часом істина: на репутацію працюють роками, а втратити її можна за один день. Отже, жертвувати якістю − неприйнятний варіант.

Робота нашої веб-студії організовується за принципом: ми працюємо із фіксованими строками та бюджетом, при цьому функціональність залишаємо гнучкою (fix time, fix budget, flex scope).

 

Фіксуємо строки.

За умови, якщо команда не встигає завершити проект вчасно, звичайним рішенням стане відтермінування строку запуску. Проте час є невідновним ресурсом, і за відведений для нас час ми встигнемо виконати тільки те, що встигнемо. Для аналогії: запуск веб-сайту можна порівняти із Новим роком − відтермінувати неможливо, навіть якщо не встигли підготуватися та купити подарунки. Ми не практикуємо відкладання терміну запуску сайту.

 

Фіксуємо бюджет.

Якщо проблеми в проекті вирішуються за допомогою коштів, можливі два шляхи подальшої роботи: або оплачують додатковий час, або розширюють команду. Перший варіант недоцільний, а збільшення команди часто знижує управління проектом і лише поглиблює його проблеми.

 

Флексимо.

За умови, якщо пожертвувати строком, бюджетом та якістю неможливо, знаходимо ще один варіант − жертвуємо функціями, тобто “флексимо”- відрізаємо те, що не встигаємо виконати.

 

Розглянемо варіант, реалізацію якого вважаємо великим успіхом:

 

Сайт якнайскоріше починає працювати, виконує корисну функцію, приносить дохід, розширює аудиторію.

Чим більше функцій, тим частіше вони пересікаються, а, отже, більш реальна можливість виникнення помилок. Саме тому відмова від функцій допомагає зменшити кількість вузьких місць і покращити якість першої версії.

Впроваджений вчасно сайт швидше допомагає отримати усю необхідну інформацію про нього самого, а саме: зібрати та систематизувати дані про користувачів та перевірити усі гіпотези. Можливий варіант, що вилучена функція ніколи не знадобиться, а усі сили можна спрямувати на іншу.

Новий веб-сайт з невеликою кількістю функцій є більш доступним, його легше пояснити користувачам. Лише ми знаємо, що частина ідей є нереалізованими, користувачам вони ж додали б лише складнощів.

Кожна відкладена функція, яка буде доданою у наступній версії, стане новинкою для аудиторії. Додамо, що нова функція − це інформаційний привід, ще одна причина, щоб розповісти про проект.

Частина клієнтів згідні із цим підходом, частина − ні. Проте навіть якщо клієнт дає свою згоду, не варто вважати, що проблем не буде: ми чесно та відверто попереджуємо, що на підводне каміння можна натрапити скрізь.

 

Флексити страшно. 

В проекті виявляється менше функцій, ніж планувалося. Такий підхід до створення веб-сайтів може викликати непорозуміння в очах деяких клієнтів. Спробуємо розглянути приклад: людина, яка замовила ящик апельсин, а у вказаний термін отримала лише половину якісного товару, запідозрює шахрайство, проте доставка апельсин є стандартною процедурою із налагодженою логістикою. Ризики передбачувані й відразу враховані в ціну. Із сайтами дещо по-іншому: вони подібні на експедицію Колумба, який, подолавши безліч перешкод, відкрив зовсім не ту країну, до якої прагнув потрапити.

Веб-сайт має більшу схожість із експедицією, ніж із доставкою апельсин.

 

Флексити боляче. 

Якщо приходить час відмовитися від якогось задуму, боляче усім − і дизайнерам, які придумали нову фішку та планували втілити її у проекті, і розробникам, які потратили надміру сил на налаштування певної функції, а від неї довелося відмовитися, проте найбільше − клієнту, якому належить задум проекту та покладені на нього сподівання.

Одним із принципів роботи, яким керується наша веб-студія, є безпосередня співпраця із Замовником − власником проекту. Саме Замовник приймає усі важливі рішення, тому співпрацю розпочинаємо із першої зустрічі, адже найголовніше обговорюється насамперед. Досвід показує, щоб зробити проект без Замовника або з його мінімальною участю, потрібно перекласти усі його повноваження на особу, яка користується довірою у власника. Проте з впевненістю можемо стверджувати, якщо будемо намагатися догодити кільком клієнтам одночасно, отримаємо “неповноцінний” проект. Неможливо працювати над сайтом, який має декілька керівників.

 

Результат − це запуск.

Для підвищення ефективності комунікації в проекті, слід залишити пріоритет прийняття ключових рішень за клієнтом, а рішення у будь-якому проекті приймаються постійно. Якщо Ви створюєте користувацький інтерфейс, більша частина рішень в процесі його розробки будуть дизайнерськими, краще, щоб їх приймали дизайнери разом із клієнтом, а згодом, через технічного директора, втілювали їх у розробку. Дизайнерське управління розробкою гарантує, що програмісти будуть працювати не на ТЗ чи баг-трекер, а на проект. Починаючи створювати веб-сайт, ми тестуємо розробників, а у проекті − керуємо ними.

Великий проект ми розподіляємо на короткі ітерації, результатом чого є запуск корисної функціональності. Організація роботи за таким принципом дозволяє окремій функції швидше залучати аудиторію та швидше приносити дохід. Якщо в процесі роботи виявляється, що початковий набір функцій чи план мав деякі недоліки, ми легко вносимо корективи в нашу роботу.

Ритмічні запуски допомагають тримати команду “в тонусі”: запуск, який має ось-ось відбутися, не дає змоги розслабитися, а запуск, який вдало відбувся, є відмінним мотиватором до подальшої продуктивної роботи.

Отже, наша робота розпочинається із складання чіткого плану, в який включаються усі етапи роботи над сайтом аж до його запуску. За кожним тижнем закріплюється певний обсяг роботи та очікуваний результат. За запуск проекту відповідає провідний дизайнер, в обов’язки якого входить керівництво роботою дизайнерів,  проведення презентацій, узгодження усіх питань із клієнтом, передача задачі розробникам та перевірка вчасності виконання завдань. Якщо вбачаємо проблему із часовими рамками − доводиться флексити.

Вважаємо великою помилкою у кінцевий термін виконання проекту повідомити клієнта про те, що ще не все зроблено, адже половина проекту, як не сумно, це аж ніяк не проект. Саме тому в ситуації, коли команда “не вкладається” в терміни, коли доводиться приймати рішення про внесення коректив у дизайн чи обмеження функціональності, пропонуємо рішення клієнтові − він приймає його або ж оголошує своє. Досягнення домовленості про “флекс” − це наша взаємна відповідальність з клієнтом.

З усього вищесказаного та занотованого можемо зробити деякі висновки:

 

1. Флекс не є особливим інструментом, який використовується у виняткових випадках, це частина будь-якого проекту.

2. Створюючи поетапний план роботи над сайтом, виділяємо більше часу на його виконання. І навіть це не завжди дає змогу виконати все вчасно.

3. Після запуску сайту є можливість доробити те, що планувалось або ж внести деякі корективи у попередні плани.

4. Краще попрацювати над однією функцією, ніж запустити кілька недопрацьованих.

5. Ми відповідаємо за терміни запуску сайту та за те, що він буде слідувати своїй першочерговій цілі, навіть якщо реалізоване рішення буде відрізнятися від задуманого.

6. Попереднє узгодження із Замовником можливого відтермінування часових рамок запуску проекту за умов його вчасного виконання − лише плюс для роботи нашої команди.

 

У веб- студії Welldo у Львові Ви можете замовити сайт будь-якої складності − адже на сьогодні це є одним із найбільш доступних та ефективних способів для просування та розвитку Вашого бізнесу. 

Залишити коментар

Архів