+38 (067) 360-24-25    office@welldostudio.com

логотип велдо студіо
Зв’язатись

Зв'язок з нами:

Адреса : м. Львів, Промислова, 50/52

Телефон :‭+380 (93) 118 17 66‬

E-mail : office@welldostudio.com Skype : a_kyrychenko

Головна Блог веб студії Welldo Нововведення Facebook: що повинен знати рекламодавець?
11
жовт
Нововведення Facebook: що повинен знати рекламодавець?

Нововведення Facebook: що повинен знати рекламодавець?

За останні місяці Facebook потрудився на славу. Користування соціальною мережею суттєво змінилось. Правда, чимало нововведень залишились не поміченими масовою аудиторією.

За нашими спостереженнями, з’явилося багато новацій, які прямо чи опосередковано впливають на ведення рекламних кампаній. У серії коротких оглядів ми розповімо вам про ці нововведення.

Розпочинаємо з трьох новинок, про які повинні знати рекламодавці (і не тільки).

 

1. Хочеш позбутися реклами? Не вдасться!

У серпні Facebook доволі непомітно оголосив, що програмне забезпечення, яке блокує рекламу, більше не працює у десктопній версії сайту. Про це нововведення команда соцмережі повідомила одним реченням у довгому пості, присвяченому новим можливостям налаштування реклами.

Нагадаємо, програмне забезпечення на кшталт Adblock Plus допомагало тим користувачам соціальної мережі, які ненавидять рекламу, – воно блокувало покази інформації рекламного змісту.

Це нововведення, звісно, позитивно позначиться на рекламних доходах Facebook, а рекламодавці матимуть більше можливостей для залучення аудиторії і просування бізнесу.

Цікаво, що за кілька днів Adblock Plus знайшов альтернативу, але Facebook миттєво впорався з викликом.

Якщо соціальній мережі й надалі вдаватиметься блокувати едблокери, то у рекламодавців з'явиться більше місця для реклами, а її вартість, ймовірно, зменшиться.

 

2. Реклама – в руках користувачів

У цьому ж пості Facebook розповів про нові можливості для контролю рекламних повідомлень. Тепер користувачі матимуть змогу обирати тип реклами, яку їм пропонуватиме соціальна мережа.

Позбутися показів рекламних повідомлень, звісно, не вдасться. Але користувач соцмережі зможе корегувати тематику реклами, яку бачитиме у своїй новинній стрічці. Наприклад, якщо хтось цікавиться автомобілями і політикою, то зможе налаштувати рекламу так, аби у новинній стрічці найчастіше з’являлися рекламні пости про Mercedes чи Ferrari або ж повідомлення про діяльність народних депутатів. Тоді ж цьому користувачу вже не пропонуватиметься реклама підгузників чи концертів поп-зірок.

Для цього у налаштуваннях потрібно знайти розділ «Реклама». У вкладці   Ads based on my preferences («Реклама за вподобаннями») ви можете вказати ті теми, які вам цікаві. Наприклад, природа, політика, автомобілі, театр, спорт і т. д. І тоді Facebook пропонуватиме рекламні оголошення за вашими зацікавленнями.

Також користувачі отримали змогу відмовитися від ремаркетингу. У нижній частині цього ж розділу тепер можна знайти секцію Advertisers with your contact info («Рекламодавці з вашою контактною інформацією»). Користувач може видалити профілі тих рекламодавців, від яких не хоче отримувати повідомлень. Цікаво, що за замовчуванням цей розділ майже неспівмірний із вподобаннями користувача. Тобто чимало рекламодавців, які мають вашу контактну інформацію, можуть бути вам нецікавими.

3. Сенсаціям – ні!

У серпні Facebook вирішив очистити новинні стрічки користувачів від статей з клікбейт-заголовками. Йдеться про новий алгоритм, який реагуватиме на спотворені або перебільшені заголовки посилань на веб-сайти. Тепер користувачі соцмережі все рідше бачитимуть посилання із словами «Шок!», «Сенсація!» «Скандал!» і так далі.

По-перше, Facebook зменшив поширення статей, які користувачі залишали відразу ж після відкриття посилання. Хоча це не вирішило проблеми: скарги на провокаційні заголовки й надалі надходили.

Тоді компанія провела дослідження і дійшла висновку, що ознаками клікбейту є конструкції двох типів:

Заголовки, які «притримують» факти, необхідні для розуміння того, про що йде мова у статті («Ви не повірите, хто впав на червоній доріжці...»)
Заголовки, які перебільшують факти і таким чином вводять читачів в оману («Яблука шкідливі для здоров'я?!»)

Новий алгоритм визначатиме такі заголовки за конкретними фразами. Сторінки та сайти, які поширюють клікбейтні посилання, автоматично зникатимуть із новинної стрічки. Команда Facebook радить: щоб ваші посилання отримували значне охоплення, вказуйте інформативні, а не спотворені чи «роздуті» заголовки.

 

Про інші нововведення Facebook читайте у нашому наступному огляді.

Щиро ваші, Welldo Studio!

Залишити коментар