+38 (067) 360-24-25    office@welldostudio.com

логотип велдо студіо
Зв’язатись

Зв'язок з нами:

Адреса : м. Львів, Промислова, 50/52

Телефон :‭+380 (93) 118 17 66‬

E-mail : office@welldostudio.com Skype : a_kyrychenko

Головна Блог веб студії Welldo Як назвати компанію? Найпоширеніші помилки
14
черв
Як назвати компанію? Найпоширеніші помилки

Як назвати компанію? Найпоширеніші помилки

Вибір доменного імені, авторські права, питання, пов’язані з логістикою, соціальні мережі - все це потрібно враховувати при виборі назви для бізнесу. Але найголовніше – щоб ім'я компанії відображало суть бізнесу і привертало увагу. Ми розповімо вам про кілька найпоширеніших помилок, яких власники бізнесу допускаються при найменуванні своїх компаній.

Ігнорування потреб міжнародного ринку

Інтернет дає можливість компаніям знаходити покупців у всьому світі. Коли бренд розвивається, з'являється потреба виходу на ринки інших країн. Якщо назву важко перекласти на іноземну або вона має сенс лише на одній мові, може виникнути проблема.

Скандинавський стартап PicHit, що почав розвивати свій бізнес у США, зустрівся з низкою проблем. Оскільки англійська не була рідною мовою творців компанії, вони не врахували того, що PicHit можна прочитати і як «Пікхіт», і як «Пічіт». Через це 

керівництву, замість того, аби вирішувати більш нагальні проблеми, довелося думати на тим, як найшвидше змінити назву компанії.

Унікальна назва

З розвитком інтернет-бізнесу доступних доменних імен залишилося не так вже й багато. Тому підприємцям доводиться йти на хитрощі, щоб придумати цікаву назву для своєї компанії, яка легко запам’ятовуватиметься. Тут є певний ризик – висока ймовірність «пересолити». Це призводить до того, що потім доводиться пояснювати кожному клієнтові, що ж означає назва компанії.

При виборі назви компанії запитайте себе: а чи зможе наш клієнт легко відтворити її у пам'яті, якщо це йому знадобиться? І пам’ятайте: складна назва – це справжнє пекло для брендингу і піару.

Не варто вибирати занадто незвичну назву. Хай навіть для неї є доменне ім'я. Слово має бути таким, що запам'ятовується і легко вимовляється.

Інакше вам тричі на день доведеться повторювати клієнтам: «Ні, з двома літерами "а" і однією "з"».

Двозначність

Якщо ви тільки відкриваєте компанію, навряд чи вам вдасться досягнути такої впізнаваності, як Apple або Walmart, тому назва повинна характеризувати діяльність компанії і допомагати клієнтам розуміти її мету.

На ранніх етапах «сарафанне радіо» дуже допомагає, але покупці не будуть говорити про компанію, якщо з назви незрозуміло, чим вона займається. Потрібно знайти у назві таку грань, яка відображатиме суть компанії і дозволить сформувати бренд у довгостроковій перспективі.

Якщо ваша компанія у майбутньому орієнтуватиметься на клієнтів у всьому світі, подбайте, аби не виникало казусів. Перекладіть назву своєї компанії на кілька найпоширеніших мов. Часто трапляється так, що іноземцям назва вашого проекту звучатиме як лайливе слово або ж викликатиме неприємні асоціації.

Домен

Зараз ціна на деякі домени у зоні .com може досягати кількох мільйонів доларів - це нормально. У той же час це гігантський бар'єр для початківців: таких сум на купівлю доменного імені невеликій компанії витрачати просто недоцільно.

Але є величезна кількість альтернатив - .me, .is, .club та інші. Підприємці радять не зациклюватися на домені .com, і обирати доменне ім'я, яке допоможе ще краще відобразити суть діяльності компанії.

Намагайтесь використовувати домени 2-го рівня (site.com, site.net, site.biz, site.info, site.ua). Але для України реєстрація домену .UA (site.ua) вимагає наявності власної торгової марки та тонни документів. Тому дуже часто використовують домен site.com.ua, який простіший у реєстрації і не поступається домену 2-го рівня site.ua в популярності та престижі.

Крім цього, сьогодні назва компанії вже не прив’язана до домена так, як колись. Аби знайти ваш сайт в інтернет-просторі, достатньо всього лиш ввести у «пошуковику» назву компанії. Тому стартапам, що не мають змоги придбати елітні домени, розчаровуватись не варто.

На завершення

Вибираючи назву для свого бізнесу, потрібно відштовхуватися від того, що вона означатиме для покупця.

Протестуйте ідеї на своїй цільовій аудиторії. Уникайте ярликів та кліше. Щоб обрати найвдалішу назву, ви повинні чітко розуміти, що продаєте. Бажаємо успіху!

Щиро ваші, Welldo Studio!

Залишити коментар

Архів

Теги