+38 (067) 360-24-25    office@welldostudio.com

логотип велдо студіо
Зв’язатись

Зв'язок з нами:

Адреса : м. Львів, просп. В'ячеслава
Чорновола, 59

Телефон :+38 (067) 360-24-25

E-mail : office@welldostudio.com Skype : a_kyrychenko

Головна Блог веб студії Welldo 12 етапів створення сайту
28
січ
12 етапів створення сайту

12 етапів створення сайту

Структура статті

 • Вступ
 • Визначення вимог та формування концепції розробки сайту
 • Складання комерційної пропозиції
 • Аналіз ринку та конкурентів замовника
 • Складання маркетингового плану по просуванню веб-сайту
 • Створення семантичного ядра сайту
 • Формування технічного макету та основного технічного завдання сайту
 • Написання текстів для сайту
 • Створення дизайну сторінок та модулів сайту
 • Верстка макетів
 • Програмування та завантаження на сервер
 • Тестування функціоналу
 • Наповнення сайту інформацією
 • Заключення

 

Вступ

Ця стаття буде цікава тим, хто працює над проектом створення веб-сайту, а також власникам та адміністраторам сайтів, які вже діють.

Рано чи пізно, але усі доходять до зміни дизайну сайту, системи управління, чи зміни підрядника ;)

В статті описується алгоритм розробки сайту та короткий огляд процесів - від ідей замовника та перших нарисів до наповнення інформацією та запуску першої рекламної кампанії.
В реальних умовах, подані етапи та їх порядок можуть змінюватись, але дотримуючись шляху та послідовності описаного у цій статті, замовник отримає продукт, який буде максимально відповідати його вимогам, а розробник - усі необхідні дані для ефективної роботи на кожному етапі.

1. Визначення вимог та концепції сайту

На першому етапі замовник ознайомлює розробника з задачами, які має вирішувати майбутній веб-сайт, ідеями по дизайну та функціоналу, бажаним розділам сайту та необхідним модулям. Визначається цільова аудиторія та загальна концепція сайту.

Кожен з наступних етапів розробки, окрім верстки, програмування та тестування, проходить погодження з замовником для переходу на наступний етап робіт.
1
 

2. Складання комерційної пропозиції

На основі отриманої інформації, менеджер веб-студії складає комерційну пропозицію, в котрій підсумовує вимоги замовника до сайту, надає перелік розділів та модулів. Також пропонує параметри сервера для розміщення сайту, вказує попередню вартість та терміни реалізації проекту.

В разі погодження замовником комерційної пропозиції, вартості та термінів реалізації проекту, менеджер веб-студії готує договір на розробку основного технічного завдання проекту, коротко описує функціонал, обов’язки студії та замовника.2

 

3. Аналіз ринку та конкурентів замовника

Менеджер веб-студії аналізує статистику запитів пошукових систем по галузі замовника та сайти конкурентів з високим рейтингом. При необхідності вносить пропозиції до зміни функціоналу, розділів, модулів. Якщо замовник має діючий сайт, то проводиться аналіз даних з аналітичних сервісів та поведінка відвідувачів, для використання їх на новому сайті.

Ринкова ситуація та конкуренція замовника суттєво впливає на вибір рішення та шлях побудови сайту.
3

 

4 .Складання маркетингового плану по просуванню сайту

На цьому етапі менеджер веб-студії разом із замовником визначають основні цілі, строки та засоби для їх досягнення, складають попередній маркетинговий план, визначають основні та другорядні канали для пошуку відвідувачів.

Визначення маркетингових та рекламних заходів, якими замовник планує здобувати цільову аудиторію для свого сайту, може вплинути на вибір структури, розділів та модулів. 
Наприклад: якщо сайт буде просуватися виключно контекстною рекламою – його структура може бути реалізована на одній сторінці «Landing Page»
І навпаки, у разі органічного просування потрібно передбачити місце на сайті для регулярного поновлення якісним контентом.
4

 

5. Складання семантичного ядра сайту

Спеціаліст веб-студії про просуванню сайтів на основі вимог замовника, аналізу ринку, конкуренції та маркетинговому плану визначає основні ключові слова та ключові словосполучення, яким має відповідати майбутній сайт, а також аналізує частоту їх запитів в пошукових системах з врахуванням регіону, конкуренції та сезонності.

Наприклад: туристичний сайт зимою та літом може просувати різні ключові слова

На цьому етапі узгоджується стартова кількість сторінок та блоків сайту, які мають відповідати обраним запитам користувачів пошукових систем, та визначається першочерговість впровадження ключових слів. Також складається прогноз видимості сайту в пошукових системах після досягнення топових позицій.

5

6. Формування тенічного макету та основного технічного завдання сайту

Використовуючи зібрану інформацію, дизайнер веб-студії складає технічний макет основних сторінок з розташуванням блоків навігації, інформації, комунікації та модулів сайту. Також доповнюється попереднє технічне завдання широким описом функціоналу користувацького та адміністративного інтерфейсу. Описується логіка взаємодії між компонентами сайту, яку складно відтворити та зрозуміти на макетах.

В процесі формування ТЗ, (аналізу ринку, складання маркетингового плану), функціонал, терміни реалізації проекту, вартість і навіть цілі сайту можуть змінюватися.

Після цього етапу менеджер студії готує договір розробки сайту на основі технічного завдання.

Технічний макет та технічне завдання – основна проектна документація сайту!
6

 

7. Написання текстів для сайту

На основі технічного макету та семантичного ядра, копірайтери вебстудії чи замовник складають тексти для розділів сайту, службові та навігаційні написи.

Система управління сайтом, в більшості випадків, дозволяє змінювати тексти сайту, а також службові та навігаційні написи. Проте, зміна кількості слів, символів у словах, використання великих букв, змінює композицію та загалом погіршує дизайн готового сайту. Бажано приступати до дизайну макетів, маючи складині тексти.
7

 

8. Створення дизайну ВЕБ-сторінок та модулів сайту

Дизайнер веб-студії створює макети сайту, опираючись на технічний макет та опис функціоналу. Промальовуються усі типи сторінок, блоків та модулі сайту. Використовуються складені тексти, логотип компанії замовника, фірмовий стиль та фото, а також побажання щодо кольорів, шрифтів та основних акцентів. 

Саме на цьому етапі замовник отримує реальні зображення свого майбутнього сайту.
8

 

9. Верстка макетів

Верстальник веб-студії верстає сторінки сайту та модулі, використовуючи погоджені макети.  Оптимізує написаний код та ресурси сторінки (стилі, Javascript скрипти, зображення) максимально швидкого завантаження сторінки та забезпечує однаковий вигляд сторінок сайту в різних браузерах та їх версіях. За потребою адаптує сайт до різних розширень екранів та мобільних пристроїв.

Адаптування сайту до усіх браузерів та їх версій є працемістким процесом , через їх велику кількість. Тому обираються найпопулярніші браузери та їх сучасні версії .
9

 

10. Програмування функціоналу

Виходячи з поставлених завдань, типу сайту, а також потенціалу до внесення змін та розширення функціоналу, програмісти веб-студії обирають оптимальну систему управління контентом або фреймворк, на якій буде розгортатись сайт та підключатись усі модулі. Побудова логічних зв’язків відбувається на основі зверстаних макетів та опису технічного завдання. Сайт розміщується на сервері та зв’язується з основним чи технічним доменом. Також здійснюється оптимізація коду та налаштувань сервера для максимально швидкої роботи сайту.

Після закінчення цього етапу суттєві зміни функціоналу сайту та логічних зв’язків є небажані та зазвичай призводять до додаткових видатків та збільшення вартості проекту в цілому.
10

 

11. Тестування функціоналу

В процесі програмування та по його завершенні програмісти та менеджер проекту здійснюють тестування функціоналу сайту. Тестується система на виявлення помилок та на відповідність роботи згідно поставлених вимог. Якщо проект сайту підвищеної складності чи передбачає розширення, то програмуються автоматичні тести виконання сценаріїв, які регулярно запускаються в процесі внесення змін.

Фінальне тестування здійснює замовник та виявлені помилки записує в спеціальний задачник, де їм присвоюється тип та порядковий номер, доки вони не будуть усунуті розробниками.
Ідеально, коли замовник не виявляє помилок ;)
11

 

12. Наповнення сайту інформацією

На останньому етапі менеджер проекту передає замовнику усі доступи до сайту та інструкції по його управлінню, а при необхідності здійснює навчання персоналу замовника. Сайт наповнюється складеними текстами, фото та відео, заповнюються спеціальні поля сторінок для нормальної видимості сайту пошуковими системами та встановлюються коди аналітичних сервісів. Коли сайт вже готовий приймати відвідувачів, знімається заборона його сканування пошуковими системами.

Досить часто замовники доручають ведення та наповнення сайту веб-студії. При нормально налагодженій комунікації така співпраця є вигідна обом сторонам.
12

 

Заключення

Створення сучасного та конкурентного сайту вимагає від веб-студії процесного та поетапного підходу, а від замовника часових та фінансових інвестицій. І якщо замовник усвідомлює важливість кожного етапу та вникає в процес, то результат такої співпраці буде неодмінно успішним

 

Замовити розробку сайтів

Коментарі (24)

 • 5 листопада 2016 р.
  Дякую за таку статтю, радий що на українській мові, дуже приємно читати
 • 2 липня 2017 р.
  I precisely wished to thank you very much once more. I do not know the things that I could possibly have tried without the actual points shown by you concerning my problem. It has been an absolute hard issue for me personally, however , looking at the well-written approach you dealt with that took me to jump with delight. Now i'm happy for your help and in addition sincerely hope you comprehend what an amazing job that you're carrying out training men and women thru your web page. Most probably you haven't come across any of us. michael kors outlet http://www.michaelkorsoutletonlinesale.com.co
 • 4 липня 2017 р.
  Aw, this was a really nice post. In concept I would like to put in writing like this additionally ?taking time and precise effort to make a very good article?but what can I say?I procrastinate alot and not at all appear to get one thing done. adidas nmd r1 http://catb.in/azrE
 • 7 липня 2017 р.
  I simply desired to thank you so much again. I do not know the things I could possibly have gone through in the absence of the type of pointers contributed by you relating to such a situation. It was actually an absolute frustrating matter for me, however , observing a new specialized mode you resolved it took me to leap over fulfillment. Now i'm happy for this help and trust you find out what a great job you're doing teaching men and women all through your web page. Most likely you haven't come across any of us. hermes belt http://www.hermesbelt.org.uk
 • 10 липня 2017 р.
  My spouse and i have been now contented when Peter managed to complete his investigation from the ideas he was given in your weblog. It is now and again perplexing to just find yourself offering points which often many others could have been selling. And we also take into account we need the website owner to thank for this. The most important explanations you made, the straightforward website navigation, the friendships you give support to foster - it's got mostly spectacular, and it's assisting our son and us consider that that subject is exciting, and that is really essential. Thank you for everything! cheap jordans http://www.cheap-airjordans.us.com
 • 15 липня 2017 р.
  I wanted to compose a brief comment in order to say thanks to you for all the lovely ways you are giving out on this website. My extended internet research has now been honored with useful knowledge to talk about with my classmates and friends. I 'd assume that we website visitors actually are definitely fortunate to live in a wonderful network with so many brilliant professionals with interesting secrets. I feel very blessed to have used the weblog and look forward to tons of more amazing times reading here. Thank you once more for all the details. true religion http://www.truereligion-outlets.us.com
 • 17 липня 2017 р.
  I simply had to thank you very much once more. I'm not certain the things I would have used without these tactics shown by you on this field. It absolutely was a real horrifying setting in my position, nevertheless finding out the very skilled fashion you processed that forced me to jump over happiness. Now i am happier for this work and thus pray you recognize what a great job you happen to be getting into training many people thru your webblog. I know that you haven't encountered all of us. yeezys http://lovebyt.es/yeezy
 • 18 липня 2017 р.
  I'm often to running a blog and i actually recognize your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your website and maintain checking for brand spanking new information. Adidas NMD Runner men women Black Red http://www.nmdadidas.us.com/adidas-nmd-runner-men-women-black-red-p-47.html
 • 20 липня 2017 р.
  I would like to show my passion for your kindness in support of persons who absolutely need guidance on the subject. Your very own dedication to getting the solution throughout ended up being astonishingly effective and has without exception enabled guys just like me to get to their objectives. Your useful guidelines implies a whole lot a person like me and somewhat more to my colleagues. Thanks a lot; from all of us. adidas neo http://www.adidasneo.org.uk
 • 21 липня 2017 р.
  I enjoy you because of all your valuable efforts on this web page. My mom delights in participating in research and it's really simple to grasp why. I know all concerning the powerful method you create precious ideas through the website and even invigorate contribution from others about this point so our favorite child is actually discovering a lot. Enjoy the rest of the year. You have been doing a really great job. yeezy boost http://qrurl.it/r/1ikfy
 • 22 липня 2017 р.
  I enjoy you because of your own hard work on this site. Gloria really loves conducting investigation and it is easy to understand why. My partner and i notice all about the lively tactic you present important secrets on your web blog and strongly encourage contribution from others about this idea and my child is undoubtedly becoming educated a lot of things. Have fun with the rest of the year. You're the one conducting a useful job. timberland shoes http://www.bootstimberland.co.uk
 • 23 липня 2017 р.
  I want to express my thanks to the writer for rescuing me from this particular problem. As a result of looking throughout the online world and meeting advice that were not helpful, I assumed my entire life was done. Being alive without the presence of solutions to the difficulties you've fixed through your good website is a critical case, and those which may have adversely affected my entire career if I hadn't come across the website. The understanding and kindness in maneuvering all things was vital. I am not sure what I would have done if I had not encountered such a subject like this. It's possible to at this point relish my future. Thanks for your time very much for this high quality and sensible guide. I will not be reluctant to propose the blog to any individual who would need direction on this situation. adidas yeezy http://ur.my/adidasyzy
 • 25 липня 2017 р.
  Thank you so much for giving everyone such a nice chance to read articles and blog posts from this site. It's usually very fantastic and also packed with a lot of fun for me personally and my office mates to search your web site no less than 3 times in a week to read the latest issues you have. Of course, I'm so certainly motivated concerning the magnificent creative ideas you serve. Selected 1 areas in this posting are easily the finest we've ever had. yeezys http://www.yeezy-shoes.org
 • 30 липня 2017 р.
  I抦 impressed, I have to say. Really hardly ever do I encounter a weblog that抯 each educative and entertaining, and let me inform you, you have hit the nail on the head. Your thought is outstanding; the problem is one thing that not enough individuals are speaking intelligently about. I am very completely satisfied that I stumbled across this in my search for something relating to this. yeezy boost 350 http://ux.nu/zYtKh
 • 6 серпня 2017 р.
  I am glad for writing to let you be aware of of the beneficial discovery my wife's child had going through yuor web blog. She figured out numerous things, which include what it is like to possess an awesome giving mindset to get men and women without difficulty know just exactly chosen advanced subject matter. You actually surpassed visitors' expectations. Many thanks for coming up with the useful, trusted, edifying and cool thoughts on this topic to Kate. yeezy boost http://clickand.co/8f4ec
 • 10 серпня 2017 р.
  I have to express my passion for your kind-heartedness for people that should have help with this particular situation. Your real dedication to getting the message all over has been rather insightful and has in most cases allowed somebody much like me to reach their objectives. Your amazing helpful guide means much to me and especially to my peers. Warm regards; from everyone of us. yeezy http://gul.ly/f508c
 • 13 серпня 2017 р.
  There are definitely quite a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the ideas above as basic inspiration however clearly there are questions just like the one you convey up the place the most important thing can be working in sincere good faith. I don?t know if best practices have emerged round things like that, but I am positive that your job is clearly recognized as a good game. Each girls and boys really feel the impression of only a second抯 pleasure, for the rest of their lives. michael kors outlet http://www.michaelkors-outletstore.us.com
 • 14 серпня 2017 р.
  I together with my friends have been examining the nice tips located on the website and before long developed a terrible suspicion I never expressed respect to the site owner for those techniques. My women are actually totally joyful to read through all of them and have in effect honestly been using these things. We appreciate you being simply helpful and for picking some amazing guides millions of individuals are really desirous to be aware of. My personal sincere regret for not saying thanks to you earlier. yeezy http://gul.ly/f508c
 • 17 серпня 2017 р.
  It抯 hard to find educated individuals on this matter, however you sound like you understand what you抮e talking about! Thanks adidas outlet http://www.adidasoutletonline.com
 • 15 вересня 2017 р.
  I have to get across my respect for your generosity in support of men and women who actually need help on that area of interest. Your real commitment to passing the solution all-around has been astonishingly interesting and has always encouraged folks just like me to get to their endeavors. Your entire helpful tutorial signifies much to me and much more to my office workers. Best wishes; from everyone of us.
 • 15 вересня 2017 р.
  I simply had to thank you so much all over again. I'm not certain what I could possibly have sorted out without those smart ideas contributed by you concerning such problem. Previously it was the horrifying condition for me, nevertheless being able to see a well-written fashion you solved the issue made me to jump for contentment. I'm happier for the help and then pray you comprehend what a powerful job you have been undertaking instructing many others with the aid of your websites. More than likely you haven't met all of us.
 • 20 вересня 2017 р.
  A lot of thanks for all your valuable efforts on this website. Betty takes pleasure in doing research and it's obvious why. All of us learn all concerning the dynamic mode you present useful solutions via your web blog and boost contribution from the others on this concern and our princess is without a doubt learning a great deal. Take advantage of the remaining portion of the year. You are always carrying out a dazzling job.
 • 22 вересня 2017 р.
  I simply needed to say thanks once again. I'm not certain the things I might have used without these ideas discussed by you over that area. Certainly was an absolute hard difficulty for me personally, nevertheless noticing the very well-written strategy you managed it made me to leap over gladness. I will be grateful for your help and wish you find out what a powerful job you have been undertaking educating the mediocre ones using your site. More than likely you've never got to know all of us.
 • 14 січня 2018 р.
  Wonderful goods from you, man. I have take into accout your stuff previous to and you are just extremely excellent. I actually like what you've received here, really like what you're stating and the best way through which you assert it. You are making it entertaining and you continue to care for to keep it smart. I can't wait to learn much more from you. That is actually a great site.

Залишити коментар

Архів